تحولات کرج
تحولات و تعللات درکرج {(ایران کوچک)}

اللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَک َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً
                صفحه اصلی تحولات کرج تعللات کرج دریافت گزارشات مردمی عناوین مطالب پروفایل مدیریت
نماینده ولی فقیه دراستان
پیوندهای مفید اداری
پایگاه اطلاع رسانی دفترمقام معظم رهبری
آمار های لحظه به لحظه جهانی
استانداری البرز
اداره کل بهزیستی استان البرز
اداره کل راه و شهرسازی استان البرز
اداره کل حقوقی قوه قضائیه
بانک اطلاعات شهری کرج
پرتال قوه قضائیه
پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات (فتا)
پیگیری پرونده های قضائی
جامعه نابینایان استان البرز
جستجوی آدرس اموات در آرامگاه بهشت زهرا(س)
جستجوی آدرس اموات در آرامگاه های کرج
حرکت زنده کره زمین
خبرگزاری خانه ملت(مجلس)
خیریه مهرکوثر کرج
دادستانی کل کشور
دادگستری کل استان البرز
دیوان عدالت اداری
روزنامه رسمی
روزنامه زسمی (آرشیو)
ریاست جمهوری
سامانه ملی قوانین ومقررات جمهوری اسلامی
(دریافت وپرداخت قبوض) سازمان آب وفاضلاب استان البرز
سازمان بازرسی کل کشور
سازمان تعزیرات حکومتی
سازمان ثبت اسنادواملاک کشور
سازمان شهرداریها ودهیاریهای کشور
سفر فضائی (نمای کرج از فضا)
شبکه های صداوسیما (پخش زنده )
(دریافت وپرداخت قبوض) شرکت توزیع نیروی برق استان البرز
(دریافت وپرداخت قبوض) شرکت ملی گازایران
(دریافت وپرداخت قبوض) شرکت مخابرات ایران
شورای اسلامی شهر کرج
فرمانداری کرج
مرکز ارتباطات مردمی قوه قضائیه
معاونت امور سازمانهای مردمنهاد
معاونت حقوقی رئیس جمهور
معاونت حقوقی و امورمجلس
مؤسسه(نابینایان) عصای سفید
وزارت راه و شهرسازی(قوانین)
وزارت اطلاعات
وزارت کشور

مدیرکل بازرسی شهرداری کرج گفت: شهروندان از طریق سامانه 137 واحدهای کم کار و پرکار شهرداری را معرفی کنند.

رسول خسروزاده در جلسه شورای برنامه ریزی شهرداری کرج، اظهار کرد: بهره گیری از سامانه ۱۳۷ زمینه مشارکت بیش از پیش شهروندان در اداره شهر را د فراهم می‌کند.
وی ادامه داد: بدون شک از طریق سامانه 137 پاسخگویی سریع و صریح به درخواست شهروندان در خصوص مشکلات و مسائل شهری با کیفیت بیشتری صورت می‌گیرد.
این مسئول توضیح داد: بدیهی است با تکیه بر نظرات، انتقادات و پیشنهادات شهروندان اداره شهر بهتر از گذشته امکان پذیر خواهد شد.
خسروزاده گفت: با توجه به پیام های دریافتی شهروندان از طریق سامانه ۱۳۷ می توان نسبت به شناسایی واحدهای پر کار و کم کار شهرداری نیز اقدام کرد.
مدیر کل بازرسی شهرداری کرج در پایان بر لزوم استفاده از ظرفیت سامانه ۱۳۷ توسط مدیران مناطق و روسای سازمان ها تاکید کرد و گفت: نوبت حضور مدیران در اداره امور اجرایی سامانه ۱۳۷ بر اساس برنامه زمان بندی تعیین شده و انتظار می رود مدیران و روسای سازمان ها در زمان معین نسبت به حضور در این مجموعه اقدام کنند.

منبع خبر


 


برچسب‌ها:
[ 28 / 8 / 1397برچسب:, ] [ 14 ] [ سیدحسن ]

با حکم وزیر کشور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری به عنوان سرپرست استانداری البرز منصوب شد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز، در راستای اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان و با حکم دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، عزیزاله شهبازی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری البرز با حفظ سمت به عنوان سرپرست استانداری البرز منصوب شد.
در متن این حکم آمده است:
به موجب این حکم جنابعالی را با حفظ سمت به عنوان سرپرست استانداری البرز منصوب می نمایم.
توفیق شما را در انجام امور و وظایف محوله از درگاه پروردگار قادر متعال خواستارم.
عبدالرضا رحمانی فضلی

مرجع خبر


برچسب‌ها:
[ 27 / 8 / 1397برچسب:, ] [ 11 ] [ سیدحسن ]

هدر دادن آب درمقابل کمبود آب

ادامه

بی اعتنائی شهرداری نسبت به حقوق معلولین در مناسب سازی معابر

ادامه

عدم برخورد شهرداری باساخت وسازهای غیرمجاز

ادامه


برچسب‌ها:
[ 26 / 8 / 1397برچسب:, ] [ 19 ] [ سیدحسن ]

رییس کمیسیون سرمایه گذاری و تامین منابع مالی شورای اسلامی شهر کرج گفت: بی توجهی مدیران شهری به شکایات مردمی یک امتیاز منفی تلقی می شود.

احد رسولی در نطق پیش از دستور صد و یکمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به فعالیت سامانه ١٣٧، افزود: این سامانه برای رسیدگی به شکایات شهروندان و پیگیری مشکلات و نیازهای شهری آنان از مدیریت شهری است.
وی با بیان آن که زمانی یک شهر به رشد و توسعه خواهد رسید که مدیران شهری در کاهش مشکلات همراه شهروندان باشند، ادامه داد: بی توجهی مدیران شهری به رفع شکایات مردمی یک امتیاز منفی تلقی می شود، که پیگیر علت این بی توجهی ها خواهم بود.
رییس کمیسیون سرمایه گذاری ضمن اشاره به بازدیدی که از این مرکز داشته است، افزود: از حوزه های مختلف  سامانه ۱۳۷ مثل پاسخگویی، ‌بازخورد، ‌انفورماتیک، آمار و ‌واحد آموزش بازدید و با حضور در واحد پاسخگویی شنوای شکایت شهروندان شدم.

رسولی با بیان اینکه در این دیدار مقرر شد کارشناسان سامانه با سرعت بخشی به پیگیری ها و شکایت های مردمی گامی مثبت در جهت توسعه و تحول شهری بردارند، ‌خاطرنشان کرد: در این بازدید به ارزیابی میزان مشارکت شهروندی در مناطق ١٠ گانه شهرداری کرج نیز پرداختیم.
وی اضافه کرد: در این تحلیل سنجی، تعداد پیام های دریافتی توسط مسئول سامانه ١٣٧ نشان داده شد که مناطق ٦، ۵ و ٤ بیشترین آمار شکایت و مناطق  ۹، ‌۱۱و ٢ کمترین آمار شکایت را داشتند.
رسولی نبود اطلاع رسانی را دلیل بی اطلاعی مردم از کارکردهای این سامانه دانست و گفت: ضرورت دارد سازمان فرهنگی اجتماعی طبق برنامه ریزی مدون اقدام به اطلاع رسانی و آموزش جهت ترغیب شهروندان به همکاری با شهرداری و ثبت شکایت های خود، کند.
وی ادامه ‌داد: ‌میزان مشارکت در منطقه ١٢ بیش از سایر مناطق است اما این مشارکت ناشی از مشکلات زیر ساختی و ویژگی های منطقه به لحاظ حاشیه نشینی است.

رسولی با بیان اینکه مناطق ١ ،‌٧‌و ٩  میزان مشارکت کمتری دارند،‌ گفت: ‌این  نشان از مشکلات کمتر شهروندان به دلیل زیرساخت های مناسب تر است.
وی عمده ترین خواسته شهروندان از شهرداری را به موضوعاتی مانند درخت، ‌سد معبر، ‌آسفالت، ‌حیوانات و ساخت و ساز نام برد و گفت:  عمده موضوعات ذکر شده نیاز به سرمایه گذاری و هزینه فراوانی  برای شهروندان ندارد که باید با ارایه راه کار، حل شود.

 رسولی با بیان اینکه عمده ترین موضوعات درخواستی شهروند شامل ساخت و ساز غیر مجاز و ایجاد مزاحمت و آلودگی صوتی از ساخت و ساز غیر مجاز در ساعت کاری بوده است، ‌گفت: سد معبر وانت و چرخی دستفروشان در مهمترین محدوده های مناطق ١، ۴، ۵، ۶ است.
وی افزود: ‌نیاز به رفع مزاحمت های سگ های ولگرد و درخواست طعمه گذاری برای موش و وجود لاشه حیوانات، ‌نگهداری احشام، ‌ایجاد آلودگی محیطی به واسطه عرضه دام و وجود لاشه حیوانات در پارک از جمله مواردی است که می توان نام برد.

منبع خبر


برچسب‌ها:
[ 23 / 8 / 1397برچسب:, ] [ 22 ] [ سیدحسن ]

درجلسه بر رسی مشکلات ساخت وسازهای غیرمجاز ،

میرحسینیان نماینده تشکلهای غیردولتی معلولین استان البرز مواردی درخصوص ساخت وسازهای غیر مجاز وعدم رعایت اصول وضوابط مناسب سازی توسط سازندگان ، دراماکن عمومی ومعابر را باستحضار فرماندارمحترم کرج ومعاون محترم هماهنگی امور عمرانی فرمانداری کرج رساندوتقاضای جلوگیری ورفع اینگونه مشکلات را نمود .


برچسب‌ها:
[ 21 / 8 / 1397برچسب:, ] [ 6 ] [ سیدحسن ]

معاون استاندارالبرز و فرماندار ویژه شهرستان کرج تأکید کرد:

فاصله بین ادارات با شهرداری و مجموعه مدیریت شهری کاهش یابد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان کرج،«مهندس سیروس شفقی» صبح دوشنبه در جلسه«پیشگیری و مقابله با ساخت و ساز غیر مجاز» که با حضور جمعی از مسولان شهری در محل فرمانداری برگزار شد، گفت: موضوع ساخت و ساز غیرمجاز بحث امروز نیست و از گذشته با آن مواجه بوده ایم و وضعیت شهرستان کرج بجهت مهاجر پذیری بالا و سودجویی انبوه سازان موجب ایجاد ساخت و سازهای غیرایمن و آلودگی بصری شده است.
وی با اشاره به وجود گسل های فعال در البرز و تهران و تهدید ساخت و سازهای غیرمجاز در هنگام بحران ها و حوادثی همچون زلزله تصریح کرد: امروزه بسیاری از کشورها مانند ژاپن دیگر به مقوله ساخت و ساز غیرمجاز به چشم بحران نگاه نمی کنند و راهکارهایی هم برای این امر اندیشیده اند؛ امروز دیگر پدیده زلزله برای آنها امری بدیهی محسوب می شود.
معاون استاندار البرز ادامه داد: در حوزه مدیریت شهری نیز باید ضعف هایی که وجود دارد شناسایی و با هم افزایی برای رفع آنها تلاش کرد.
* مهاجرت و نیاز به مسکن زمینه ایجاد سازه های غیرایمن را در کلانشهر کرج ایجاد کرده است
وی ادامه داد: مهاجر پذیری کرج ، سودجویی برخی از سازندگان ، گران شدن ساخت وساز بسترها را برای ایجاد سازه های غیرایمن دراین کلانشهر فراهم کرده است.
معاون استاندار البرز با تاکید بر برگزاری کمیته هایی دراین زمینه با همراهی شهرداری های کرج برای آسیب شناسی دراین حوزه گفت: فاصله کوتاه گسل ها و  تاثیرپذیری از گسل های تهران ضرورت مقاوم سازی و ایمن سازی هرچه بیشترسازه های کرج را ضروری می سازد.
شفقی اضافه کرد: مجموعه فرمانداری کرج از امادگی لازم برای هم افزایی و تعامل هرچه بیشتر با شهرداری ها برای حل مشکلات این حوزه برخوردار است .
وی ادامه داد: باید مشکلات را دراین زمینه احصاء و با کمک نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی اقدامات سازنده دراین زمینه صورت گیرد.
**لزوم افزایش نظارت ها در اجرای کمیسیون ماده 100
فرماندار ویژه کرج خاطرنشان کرد: در بحث کمیسیون ماده 100 نیز باید نظارت های کافی را به خرج داد و با هماهنگی نظام مهندسی در حل مشکلات ساخت وساز غیرمجاز هرچه موثرتر عمل کرد.
فرماندار ویژه شهرستان کرج با بیان اینکه برای جلوگیری از ساخت و سازها باید تعامل و همراهی برای هم افزایی بیشتر از سوی تمامی دستگاه ها وجود داشته باشد ادامه داد: برخی اصلاحات بر آیین نامه جدید ساماندهی ساخت و سازهای غیرمجاز وارد است که یکی از آنها نیز ماده 8قانون منع فروش اراضی فاقد کاربری مسکونی است که باید این قبیل موارد احصاء شود تا در صورت استمرارقانون مورد بازنگری قرار گیرد.
**افزایش فاصله ادارات با مدیریت شهری به ضرر شهر است
مهندس شفقی در ادامه با تأکید بر ضرورت ارتباط بیشتر مدیران ادارات با مسولان حوزه شهری در جهت هم افزایی و در راستای اهداف قانونی شهرداری گفت: باید تمام تلاش خود را باید بکار ببرید تا دستگاه های اجرایی را به شهرداری نزدیک تر سازیم چرا که این فاصله به ضرر شهر و مدیران مناطق خواهد بود.
وی افزود: در بحث ماده 100 هم باید خط قرمزهایی را تعریف کرد تا روند مصوبات به شکلی اجرا شود که شاهد کاهش ساخت و سازهای غیر مجاز باشیم.
معاون استاندارالبرز در ادامه عدم توازن بین تعداد جلسات کمیسیون ماده 100 و کمیسیون ماده 5 را نیز حامل پیام مهمی در رشد صعودی ساخت و سازهای غیرمجاز در کلانشهر کرج عنوان کرد و خواستار اتخاذ تدابیر لازم از سوی دست اندرکاران حوزه مدیریت شهری شد.

منبع خبر


برچسب‌ها:
[ 21 / 8 / 1397برچسب:, ] [ 20 ] [ سیدحسن ]

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری شهرستان کرج:افزایش ساخت و سازهای غیرمجاز شهری تبعات دارد

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان کرج،«مهندس حسین شریف کاظمی» صبح دوشنبه در جلسه پیشگیری و مقابله با ساخت و ساز غیر مجاز که با حضور جمعی از مسولان شهری در محل فرمانداری برگزار شد، امروز در کرج شاهد شهرک هایی هستیم که با شاکله ای های ناهنجار به شهر متصل شده اند. 
وی افزود: بی توجهی به این شهرک ها تبعات جبران ناپذیری را به همراه دارد و بخش قابل توجهی از انرژی دستگاه های خدمت رسان را به خود معطوف کرده اند. 
معاون هماهنگی امور عمرانی ادامه داد: کلانشهر کرج امروز با جمعیت بالایی به دلیل مهاجرپذیری مواجه است که این جمعیت و افزایش ساخت و سازهای غیرمجاز بازتاب های مختلف شهری و اجتماعی را به دنبال دارد. 
شریف کاظمی گفت: کرج حلقه اتصال بیش از 14 استان کشور است و برای ایجاد و جانمایی سرانه های خدماتی دچار مشکل هستیم بنابراین باید ساخت و ساز ها به بهترین شکل ممکن مدیریت شود.

منبع خبر


برچسب‌ها:
[ 21 / 8 / 1397برچسب:, ] [ 16 ] [ سیدحسن ]

استاندار البرز با حضور در محل اجرای پروژه احداث ساختمان اداره کل بازرسی استان در شهرک اداری کرج بازدید کرد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز، دکتر محمدعلی نجفی با حضور در محل احداث ساختمان اداره کل بازرسی استان، روند تکمیل این پروژه را مورد بازدید قرار داد و تدابیر لازم برای تسریع در بهره برداری این امکان اتخاذ شد.

ساختمان اداره کل بازرسی استان، در زمینی به مساحت 1500 مترمربع و با زیربنای 4504 مترمربع در 3 فاز و شش طبقه در شهرک اداری کرج در حال احداث است.

منبع خبر


برچسب‌ها:
[ 19 / 8 / 1397برچسب:, ] [ 19 ] [ سیدحسن ]

معاون حقوقی رئیس جمهور در نشستی با نمایندگان نهادهای قضایی، صنفی، مدنی و جامعه حقوقی استان البرز به بحث و تبادل نظر درباره برخی مسائل حقوقی مربوط به استان و مسائل مبتلا به جامعه حقوقی کشور پرداختند.                                                                        چهارشنبه 14 شهريور 1397 

دکتر لعیا جنیدی در این نشست که روز سه شنبه برگزار شد، پس از بیان نظرات تعدادی از اعضای حاضر در جلسه، به پاسخگویی به نظرات و سوالات ایشان پرداخت.

وی درباره مشکلاتی که در اثر فقدان رویه واحد در پذیرش یا عدم پذیرش اسناد عادی در برابر اسناد رسمی به ویژه در عرصه معاملات زمین و مسکن وجود دارد، بر لزوم یکپارچه شدن مقررات
و رویه های قضایی در ضرورت ارائه و پذیرش اسناد رسمی تاکید کرد و گفت: بهترین راه حل مشکلات کشور در زمینه خرید و فروش اراضی و املاک این است که در این زمینه اسناد رسمی به صورت شرط صحت(موثر در عالم ثبوت) مبنای معامله و حل اختلافات باشد و تا حد زیادی از این طریق می توان سواستفاده ها در این زمینه را به طور موثر کنترل کرد.
معاون حقوقی رئیس جمهور در ادامه درباره مشکل مالیات وکلا و نیز طرح پیشنهاد ایجاد بیمه برای دریافت مشاوره حقوقی اظهار داشت: اگر بتوانید از طرف جامعه وکلا طرحی ارائه کنید که مالیات دریافتی از وکلا عادلانه شود، یعنی مالیات از دارندگان درآمد اخذ شود و دیگران در صورت عدم وجود درآمد به دلیل برخی رویه های شکلی ناگزیر از پرداخت مالیات نشوند و این طرح بر روی منابع درآمدی دولت نیز تاثیر منفی قابل توجهی نگذارد، از پذیرش و پیگیری آن استقبال می کنم. همچنین طرح ایجاد بیمه برای دریافت خدمات وکالت و مشاوره حقوقی مشروط به توجیه اقتصادی آن از نظر کارشناسان ذیربط طرح بسیار خوبی است و آماده حمایت از طرح مدون و قابل اجرایی هستیم که از طرف جامعه حقوقی و وکلا ارائه شود.
دکتر جنیدی در پاسخ به پرسش مربوط به استفاده از مکانیسم حقوقی و طرح دعوی در دادگاه دادگستری بین المللی در خصوص رژیم حقوقی دریای خزر توضیح دادکه با توجه به تاریخ معاهدات موجود بین ایران و اتحاد جماهیر شوروی و فقدان شرط حل و فصل اختلاف که منشاء اعطای صلاحیت به دادگاه دادگستری بین المللی باشد، این امر نیازمند توافق کشورهای حاشیه دریای خزر است. به علاوه در این گونه دعاوی باید از وجود مبانی ماهوی قوی اطمینان حاصل کرد.
معاون حقوقی رئیس جمهور در خصوص کمک به شکل گیری سازمان های مردم نهاد حوزه حقوق شهروندی نیز اعلام آمادگی کرد.
ایشان درپایان توصیه نمودند که همه کانون های وکلا و نیز جامعه مدنی حقوقی را دعوت به همکاری و اتحاد در پیگیری مصالح و منافع مشترکشان داشته باشند و تاکید کردند که گرچه رقابت های حرفه ای خوب است ولی باید همه مراقب باشند که این امر موجب به فراموشی سپرده شدن و مغفول ماندن ماموریت اصلی کانون ها و جامعه مدنی در پیگیری همگانی مصالح حرفه ای و منافع عمومی نشود.


برچسب‌ها:
[ 16 / 8 / 1397برچسب:, ] [ 17 ] [ سیدحسن ]

دکتر علیرضا آذربایجانی معاون هماهنگی و برنامه ریزی امور حقوقی دستگاههای اجرایی

گزارش از اقدامات مربوط به رفع اختلاف بین دستگاههای اجرایی از طریق سازوکارهای داخلی قوه مجریه                            
1397/6/4 يكشنبه

 

یادداشت جناب آقای دکتر علیرضا آذربایجانی
معاون هماهنگی و برنامه ریزی امور حقوقی دستگاههای اجرایی
گزارش از اقدامات مربوط به رفع اختلاف بین دستگاههای اجرایی از طریق سازوکارهای داخلی قوه مجریه

روزنامه همشهری یکشنبه 4/6/1397 صفحه 11
با عنایت به اصل یکصد و سی و چهارم قانون اساسی متضمن اتخاذ تصمیم از جانب هیئت وزیران جهت حل و فصل اختلاف نظرها و تداخل در وظایف قانونی دستگاههای دولتی، معاونت حقوقی رئیس جمهور که به استناد اصل یکصد و بیست و چهارم قانون اساسی تعیین و انتخاب می‌گردد وظیفه مزبور را به عهده دارد. به منظور قانونی نمودن اقدامات این معاونت جهت نیل به اهداف خود، قوانین و مقرراتی تصویب شده‌اند که از جمله آنها آیین‌نامه چگونگی رفع اختلاف بین دستگاههای اجرایی از طریق ساز و کارهای داخلی قوه مجریه (مصوب 30/10/1386 وزیران عضو کمیسیون لوایح)، بخشنامه‌های شماره 29809/50669 مورخ 20/3/1393 و شماره 53555/50669 مورخ 6/5/1396 معاون اول محترم رئیس جمهور، بند «د» تبصره (10) قانون بودجه سالجاری کشور، ماده (16) ضوابط اجرایی بودجه سالجاری و... می‌باشند که خط مشی و چگونگی انجام اقدامات را تعیین نموده‌اند.
در معاونت حقوقی رئیس جمهور، معاونت هماهنگی و برنامه‌ریزی امور حقوقی دستگاههای اجرایی دارای حوزه‌ای به نام امور هماهنگی و رفع اختلافات حقوقی دستگاههای اجرایی است که متولی اصلی اجرای قوانین و مقررات یادشده در دو بخش حل اختلافات حقوقی بین دستگاههای اجرایی و پاسخگویی به استعلامات حقوقی دستگاههای اجرایی می‌باشد.
روش کار امور یادشده در بخش حل اختلافات بدین نحو است که متعاقب وصول درخواست هر یک از دستگاههای اجرایی درخصوص اختلاف با دستگاه اجرایی دیگر، بدواً تقاضا بررسی و در صورت اثبات وجود اختلاف، مراتب به دستگاه مقابل منعکس می‌گردد تا نسبت به پاسخگویی اقدام نماید و چنانچه پاسخ دستگاه مقابل ، کامل ، جامع و مرتفع کننده اختلاف نباشد، جلسه رفع اختلاف برگزار می‌گردد و چنانچه در جلسه نیز طرفین قانع نشوند و اختلاف حل نگردد، آنگاه نسبت به اتخاذ تصمیم و ارائه آن اقدام می‌گردد.
این اقدامات، سبب حل و فصل اختلافات بسیاری گردیده که نتیجه آن جلوگیری از ورود خسارت به دولت و صرفه‌جویی در هزینه‌های دولت و در نتیجه عدم لطمه به بیت‌المال و تسریع در رسیدگی و حل و فصل اختلافات بوده است.
به طور مثال در سال 1396 با برگزاری 122 جلسه حل اختلاف و ارائه 394 نظریه حقوقی،اختلافات مالی در حدود مبلغ 382/341/910/653 ریال حل و فصل گشت که اگر دستگاهها جهت حل این اختلافات به دستگاه قضایی مراجعه می نمودند، با در نظر گرفتن هزینه دادرسی  در مراحل بدوی، تجدید نظر و دیوان عالی کشور ، حق الوکاله، وکیل و سایر هزینه ها مبلغی حدود 276/068/782/130 ریال به دولت تحمیل میگردید، که با توجه به اقدامات بعمل آمده توسط این معاونت مبلغ اخیرالذکر به نفع دولت صرفه جویی شده است و از طرف دیگر با توجه به کثرت کار دستگاه قضایی، حل و فصل این اختلافات ماهها و سالها به طور می‌انجامید. لیکن در این معاونت با سرعت و دقت بالا نسبت به رسیدگی به اختلافات اقدام می‌گردد. اگرچه دستگاههای اجرایی نیز با اعتماد و اعتقاد کامل به نحوه کار این مجموعه همواره اختلافات خود را در این معاونت مطرح می‌نمایند مع‌الوصف به منظور جلوگیری از طرح دعوا و قانونی نمودن منع طرح شکایت در مراجعی خارج از قوه مجریه هرساله در ضوابط اجرایی بودجه سالیانه این ممنوعیت پیش‌بینی می‌گردد و در بند «د» تبصره (10) قانون بودجه سالجاری نیز حکمی با قدرت بیشتر پیش‌بینی گردیده که به موجب آن مستنکفین از اجرای آیین‌نامه چگونگی رفع اختلاف بین دستگاههای اجرایی و... به هیئت رسیدگی به تخلفات اداری دستگاه خود معرفی می‌گردند.
وظیفه این معاونت حل و فصل اختلافات بین دستگاههای ستادی از قبیل وزارتخانه‌ها، سازمانهای دولتی و... می‌باشد. لیکن این وظیفه در داخل استانها به عهده استانداران است.
علی هذا وجود این معاونت به عنوان مرجعی در داخل قوه مجریه که حل و فصل اختلافات بین دستگاهها را به عهده دارد سبب گردیده ضمن تسریع در کار دستگاهها، از ورود خسارت به بیت‌المال جلوگیری گردد.

علیرضا آذربایجانی

منبع خبر


برچسب‌ها:
[ 16 / 8 / 1397برچسب:, ] [ 17 ] [ سیدحسن ]

به خدا نگوئید مشکل بزرگی دارم           به مشکل بگوئید خدای بزرگی دارم

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبسایت

به وبسایت من خوش آمدید

گذر زمان
دفترخدمات قضائی مهرشهر

برای مشاهده آدرس جدیدلطفاً کلیک کنید
مدیر وبسایت
هفته نامه موج نو

کلینیک مشاوره بهشت

سامانه (ملی پیامک)

پیوندهای مفید
امکانات وب

Alternative content


پخش اتوماتیک موزیک

قیمت روزانواع ارز

 

 
تخلفات شهرداری مهرشهر کرج درپلاک ثبتی 170/1449

((انتخاب موزیک بدون کلام))

آماربازدید وبسایت

آی پی شما